o nás

Proč právě "Leongess"?

Kdo nás zná, určitě bude vědět :-) A kdo se podívá do fotogalerie tak také pochopí :-) Lenička, Leontýnka a Gessye je prostě správná trojka :-)

Flat je náš životní styl

Přesně tak... radost, pohyb, temperament, hravost, aktivita, optimismus :- ) S flatem se člověk rozhodně nikdy nudit nebude :-)

Chovatelská stanice

 V současné době máme v naší chovatelské stanici chovnou fenku Gessye ze Strun, členku naší  domácnosti, naší kamarádku a výbornou společnici.
Snažíme se udělat všechno pro její zdraví i pro zdraví našich budoucích štěňátek. Proto je plně testovaná, očkovaná a pravidelně chodí na veterinární prohlídky.Představení plemene

FLAT COATED RETRIEVER

PŮVOD

Flat coated retrívr se vyvinul v Anglii a to v 19. století křížením novofoundlandského psa, labradorského retrívra a irského setra a nejspíše i border kólie. Oficiální a aktuální standard byl vydán až v roce 2009.

 

VZHLED

Flat coated retrívr je elegantní, bystrý a aktivní pes střední velikosti s inteligentním výrazem a dobře osvaleným tělem. Srst je hustá, jemná a na dotek hladká. Končetiny a ocas nesou výrazné prapory. Povolené je pouze játrové a černé zbarvení. Psi měří v kohoutku 59 až 61,5 cm, jejich hmotnost je 27 až 36 kg. U fen je výška v kohoutku 56,5 až 59 cm a hmotnost 25 až 32 kg.

Hlava je dlouhá a poměrně lehká, také úzká. Mozkovna plochá, široká, stop mírně vyznačený. Uši jsou malé a dobře nasazené, nesené ploše přilehlé ke stranám hlavy. Oči střední velikosti s tmavě nebo oříškově hnědými duhovkami a inteligentním výrazem. Nosní houbadobré velikosti, s otevřenými nozdrami. Čelisti jsou dlouhé, zuby silné a s kompletním nůžkovým skusem. Krk je dobře posazený mezi lopatkami, přiměřené délky. Hřbet je dlouhý, poměrně široký, dobře osvalený, žebra dobře klenutá. Na hřbet harmonicky navazuje krátký a rovný ocas s výrazným praporem. Nohy jsou přiměřené dlouhé, osvalené a zakončené kulatými tlapkami s černými drápky .

 

POVAHA

Skvěle vyrovnané a přátelské plemeno. Neútočí, není agresivní a je to ideální rodinný pes; lehce se cvičí, je bystrý a inteligentní a k tomu všemu má ještě skvělý vztah k dětem i k jiným zvířatům. Přestože imponuje velikostí, není to dobrý hlídač. Má rád vodu a pohyb, je to skvělý aportér. Svoji rodinu miluje a odloučení od ní je pro něj velmi stresující. Obecně se dobře snáší s jinými psy, ať už s těmi menšími nebo většími. Má vyvinutý přirozený lovecký pud speciálně vůči vodním ptákům, které má sklony ulovit a posléze přinést majiteli.